Najtańszy kredyt gotówkowy dla emeryta

Najtańszy-kredyt-gotówkowy-dla-emeryta-w-czerwcu-2014

Banki zawsze mają w swojej ofercie promocyjne kredyty dla emerytów. Jaki jest najtańszy kredyt gotówkowy obecnie?

Z uwagi na stałe dochody emeryci są bardzo ważną grupą społeczną i bardzo ważnymi klientami dla banków, więc oferta kredytów gotówkowych dla emerytów zawsze jest bogata. Emerytami, niestety, łatwo też manipulować, co bankom nierzadko bardzo dobrze wychodzi. Polscy emeryci nie są zbyt dobrze uposażeni, dlatego często wspomagają się kredytami bankowymi. Nawet ci, którzy mają dość wysokie emerytury, wspomagają się kredytami gotówkowymi, gdyż np. nie wystarcza im środków na wypoczynek za granicą. Banki nie robią kłopotów przy udzielaniu kredytów dla emerytów, wprost przeciwnie: w ofercie kredytowej dla seniorów ukazuje się coraz więcej promocji.

Należy podkreślić, że banki są też ostrożne i udzielają kredytów tylko wiarygodnym dla nich seniorom. Ważny jest wiek emeryta. Gdy przekroczy on 70 lat, zaczynają pojawiać się pierwsze trudności w otrzymaniu kredytu. Emeryci i renciści powinni sobie zdawać sobie sprawę z tego, że wiele tzw. promocyjnych ofert kredytowych niewiele odbiega od standardowych. Przed podjęciem decyzji należy sprawdzić dokładnie oferty reklamowe banków, gdyż najczęściej niewiele mają one wspólnego z rzeczywistymi.

Od dawna najkorzystniejszą ofertę kredytów gotówkowych (a także kont i lokat) dla seniorów ma Bank Pocztowy, który niejako specjalizuje się we współpracy z emerytami i rencistami. Emeryt, który ma założony rachunek w tym banku, nadal może liczyć na dostarczenie emerytury do domu przez listonosza. To właśnie w tym banku emeryci mogli liczyć na najtańsze i najkorzystniejsze oferty kredytów gotówkowych w grudniu 2013 roku, a więc okresie Świąt Bożego Narodzenia. Oprocentowanie kredytów dla emerytów w tym czasie w Banku Pocztowym wynosiło 13,99 proc., a prowizja 4 proc. Można też było sięgnąć wówczas po w miarę atrakcyjne kredyty dla seniorów w Getin Bank czy BZ WBK.

Tak było w grudniu ubiegłego roku. A jak jest obecnie? Comperia.pl radzi zapoznać się z ofertami takich banków, jak Getin Bank i Bank Pocztowy, ale również Bank Millennium, Alior Bank czy bank PKO BP. Comperia.pl wskazuje Getin Bank jako najkorzystniejszego kredytodawcę. Kredyt dla emeryta w tym banku oprocentowany jest tylko na 8,4 proc., a zatem jest to oprocentowanie kredytu, który można bez problemu spłacać. Warto sprawdzić inne oferty wymienionych wyżej banków, należy jednak pamiętać, że oferty te mogą się zmienić.