W jakich bankomatach można wypłacić pieniadze bez prowizji będąc w BOŚ?

W-jakich-bankomatach-można-wypłacić-pieniadze-bez-prowizji-będąc-w-BOŚ?

Wiele banków zrezygnowało już z darmowych wypłat z bankomatów, ponieważ bankomaty bezprowizyjne przestają się im opłacać. Czy również BOŚ wycofał się z darmowych wypłat?

Właściciele bankomatów odnotowują coraz mniejsze wpływy z tytułu wypłat z bankomatów, chociaż samych wypłat jest coraz więcej. Stosują więc różne zabiegi, aby zrekompensować sobie straty. Jednym z pomysłów było wprowadzenie dodatkowej opłaty, tzw. surcharge, innym – podniesienie prowizji interchange, płaconej przez wydawcę karty właścicielowi bankomatu. Obie wersje na razie upadły, więc właściciele bankomatów zastanawiają się nad innymi sposobami – i na przykład rezygnują z bezprowizyjnych bankomatów.

Gdy biznes przestaje się opłacać

Przedsiębiorcy, których działalność zaczyna być nieopłacalna, zazwyczaj popadają w kłopoty finansowe i albo rezygnują z biznesu, albo wprowadzają programy naprawcze. Banki z pewnością nie zbankrutują na bezprowizyjnych bankomatach, ale są to instytucje komercyjne, nastawione na zysk, więc nie mają zamiaru dokładać do biznesu. Wprowadzają opłaty, nawet za korzystanie z własnych bankomatów. Coraz mniej jest banków, które jeszcze oferują darmowe wypłaty. Jednym z nich jest na przykład BOŚ.

Klienci BOŚ nie płacą za wypłaty z maszyn Euronetu

Klienci Banku Ochrony Środowiska – zarówno właściciele EKOkonta bez Kosztów, jak i Konta bez Kantów, EKOkonta VIP oraz EKOkonta Internetowego – jako jedni z nielicznych mogą korzystać z bezprowizyjnych bankomatów Euronetu. Jeżeli chodzi o pozostałe bankomaty, to płacą:

  • 5 zł za każdą operację z pozostałych bankomatów (właściciele Konta bez Kantów oraz EKOkonta Internetowego),
  • 5 zł za każdą operację z kasy innych instytucji (właściciele EKOkonta bez Kosztów, Konta bez Kantów oraz EKOkonta Internetowego),
  • za granicą 3 proc. i nie mniej niż 9 zł (wszyscy właściciele kont w BOŚ prócz właścicieli EKOkonta VIP).

Klienci Boś nie zapłacą też:

  • za zastrzeżenie karty zagubionej lub skradzionej,
  • za operacje bezgotówkowe kartą.

Jeżeli nie przestrzegają regulaminu, za zastrzeżenie karty zapłacą 50 zł. Takie są bowiem zasady posługiwania się kartami płatniczymi, i to nie tylko w BOŚ. Za zmiany, które mogą nastąpić i z pewnością kiedyś nastąpią w opłatach za korzystanie z kart oraz bankomatów, jednak i tak w konsekwencji zapłacą klienci.

Coraz mniej bankomatów bez prowizji

Coraz bardziej kurczy się sieć bankomatów bezprowizyjnych, ale są banki, które mają w swojej ofercie nie tylko darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, ale i na świecie. Trudno jednak przewidzieć, jak długo będą je jeszcze miały w swojej ofercie. Bankomaty bezprowizyjne są dość atrakcyjną i konkurencyjną ofertą bankową, ale nie jedyną. Banki mają wiele promocyjnych ofert kredytów, kont bankowych czy lokat. Jeżeli nawet tracą na bankomatach czy innych transakcjach, wcześniej czy później – podnosząc na przykład prowizję i opłaty bankowe – wyrównają sobie straty.

Przyjazny bank

Mimo iż w rankingu z 2014 roku Bank dla Kowalskiego „Newsweeka” BOŚ zajmuje dość odległe miejsce, klienci chwalą sobie nie tyle obsługę tego banku, ile produkty, jakie ma w swojej ofercie. Wprawdzie ocena banków odbywa się na podstawie oceny pracy doradców kredytowych banków oraz oceny typowych usług bankowych, ale ważniejsza jest chyba ocena klientów, którzy korzystają usług. A wielu klientów wysoko ocenia funkcjonowanie tego banku, chociażby jego ekologiczny charakter.