Biznes z mBankiem

W reklamie Mbanku widnieje konto firmowe pod znakiem mbiznes konto. Przedsiębiorcy, którzy decydowali się założyć internetowe kont firmowe w tym banku mogą również liczyć na kredyt w wysokości do 10 000 złotych na start.

Oczywiście jeżeli wykażą się odpowiednią zdolnością kredytową. Ponadto właściciel biznes konto nie zapłaci ani grosza za otworzenie rachunku, prowadzenie konta oraz za kartę do rachunku. Wybór należy do przedsiębiorców.

Nie mogą się natomiast bez kont bankowych obejść osoby, które prowadzą działalność gospodarczą. W takiej sytuacji konto firmowe to podstawa funkcjonowania przedsiębiorstwa. Bez konta bankowego nie można nawet zarejestrować własnego biznesu. Każda firma prowadzi jakiś, handel, usługi, produkcję, zakupuje materiały, towar, rozlicza się z kooperantami.

Czy można sobie wyobrazić przedsiębiorcę jeżdżącego po kraju i zagranicy z walizką pełną pieniędzy?. Nie, firmy w swoich interesach prowadzą bezgotówkowy obrót pieniężny. Najczęściej są to przelewy z konta na konto i po sprawie. Banki oczywiście doskonale zdają sobie sprawę z wagi problemy i już od niepamiętnych czasów mają w swoich propozycjach bankowych również konta dla firm. Mało tego, nadal trwa swoista rywalizacja pomiędzy bankami na przyciągniecie do siebie jak największej ilości klientów. Nie tylko same konto firmowe liczy się w tym biznesie, ale również usługi dodatkowe, kompatybilne z kontami. Tam również banki szukają pieniędzy i najczęściej je znajdują. Dlatego na tę okazję stosują wszelkiego rodzaju bonusy, promocje, rabaty, upusty, są w bankach na porządku dziennym. I taka jest właśnie oferta mbiznes konto w mbanku. Ale firma to instytucja, w której czas i pieniądze odgrywają zasadniczą rolę.

Dlatego najczęściej tak rozpoczynający działalność gospodarczą jak i już od jakiegoś czasu prowadzący wolą mieć swoje konta, albo w bankach internetowych, albo zakładają swoje konta poprzez internet. Tak jest wygodniej, taniej i szybciej.